Strona główna > Aktualności > Sosnowiec zazieleni się od ponad 15 tysięcy krzewów, w tym Zagórze

Sosnowiec zazieleni się od ponad 15 tysięcy krzewów, w tym Zagórze

00:00, 17-02-2015

Klony, brzozy, graby, surmie, czerwonolistne śliwy i czarne sosny to tylko niektóre z drzew liściastych i iglastych, które w tym roku zostaną posadzone w Sosnowcu.

 

Urząd Miasta Sosnowiec zaplanował na ten rok szereg nasadzeń.Cześć nasadzeń to efekt starzenia się drzewostanu i uwag od mieszkańców, którzy zwracają uwagę, że drzewa zagrażają na przykład bezpieczeństwu. W zeszłych latach urząd sadził około 400 drzew rocznie, w tym będzie to rekordowa liczna prawie 1000 sztuk. Ogłoszono już przetarg na nasadzenie 883 drzew liściastych i 105 drzew iglastych. Jeszcze więcej będzie nowych krzewów: 14.649 liściastych i 1.110 iglastych.

Nasadzenia krzewów będą uzupełnieniem już istniejących żywopłotów, m.in. w pasach drogowych, ale nie tylko. Ozdobne krzewy pojawią się m.in. przy orliku na Gwiezdnej, gdzie zasadzonych zostanie 700 berberysów i 500 tawuł szarych.

 

źródło: sosnowiec.gazeta.pl

 

 

 

 
Komentarze

Redakcja oraz Wydawca portalu zagorze.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania, bądź edycji wypowiedzi zawierających treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe lub promujące jakiekolwiek usługi czy produkty.