Strona główna > Aktualności > Squash Centrum przy ul. Braci Mieroszewskich

Squash Centrum przy ul. Braci Mieroszewskich

00:00, 14-04-2015

Sześć kortów i trzy duże sale do fitnessu - najprawdopodobniej w maju zakończą się prace przy budowie Squash Centrum przy ul. Braci Mieroszewskich.

 

Centrum powstaje w jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Zagórzu, który przed laty należał do kopalni Mortimer. W zasadzie to jedna z niewielu pozostałości po wybudowanym w dzielnicy w XIX wieku szybie, od którego nazwę wzięła później cała kopalnia.

 

Przez wiele lat, po tym jak działał tu „salon” meblowy, budynek stał pusty. - Prace rozpoczęliśmy w 2013 roku. Hala, a właściwie cztery ściany i dach, była wtedy w opłakanym stanie - mówi Marcin Kozicki, właściciel Squash Centrum.

 

Po wybudowaniu nowych stropów, powierzchnia powiększyła się do około 1500 m kw. Po dwóch latach prac, korty do squasha są już praktycznie gotowe: cztery zajmą parterową część budynku, dwa korty będą na pierwszym piętrze. Na najwyższym poziomie, gdzie powstały duże antresole, znajdą się trzy duże sale do fitnessu.

 

- W planach mamy jeszcze siłownię, ale nie jest jeszcze przesądzone, czy powstanie. - W tej chwili prace trwają jeszcze na zapleczu łazienkowo-szatniowym - mówi Marcin Kozicki. Dodaje, że centrum powinno być gotowe na koniec maja tego roku.

 

Wcześniej zacznie działać strona internetowa centrum, a na razie zdjęcia z budowy można oglądać na Facebooku.

 

źródło: fot.: gazeta.sosnowiec.pl
Komentarze

Redakcja oraz Wydawca portalu zagorze.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania, bądź edycji wypowiedzi zawierających treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe lub promujące jakiekolwiek usługi czy produkty.